facebook

O nas


Od 6 lat zaprasza „Gościniec nad strumykiem”, po przebudowie przeżywa on swoisty renesans. Przecież tu już przed laty u moich przodków Carla Rycki zatrzymywali się przejezdni, by się posilić i odpocząć w pokojach gościnnych. To miejsce zawsze miało magiczną moc, tu odbywały się zebrania, wiece w historycznych ważnych momentach dla dziejów naszej miejscowości. Tu świętowano ważne uroczystości. Gościniec u Rycki tętnił życiem społecznym u kulturalnym.

Dziś „Gościniec nad Strumykiem” otwarty dla lokalnej społeczności, jak również gości z bliska i daleka. Tu codziennie możesz wypić kawkę, piwko, zjeść deser… Restauracja oferuje bogate „menu”… W każdą niedzielę zaprasza na tanie i smakowite obiadki. Dla domatorów przygotowywane są „cateringi” wg życzeń klienta. Jest tu tradycyjna „kuchnia śląska”… lub coś wystrzałowego z „eksportu”…

Pięknie odremontowanych pomieszczeniach można urządzać kameralne spotkania w małym gronie, jak również huczne imprezy z orkiestrą w dużej Sali.

Życie towarzyskie nabiera blasku w ścianach „Gościńca nad Strumykiem”. Tu bawią się dobrze jubilaci, weselnicy. Dostojni goście spotykają się z lokalną społecznością. Tu „Mikołaj” roznosi swoje prezenty, działacza podnoszą status Śląska, a na spotkaniach rodzinnych zacieśniają się więzy pokrewieństwa.

W nastrojowych przybytkach gościńca rodzą się nowe pomysły i utwory. Zapraszamy na zabawy, posiłki. Organizujemy wieczorki okolicznościowe, przyjęcia I-komunijne, wesela, stypy. Udostępniamy salę na zebrania itp.

Oferujemy „cateringi, dania barowe, obiadowe, desery, napoje alkoholowe i bezalkoholowe.


Gdyś zmęczony i spragniony latem,
wstąp na piwko, soczek czy herbatę.
Gdy Ci kiszki marsza grają,
pyszny obiadek Ci tu podają.
Gdy nie masz z kim o problemach pogadać,
wstąp do gościńca, by z żalu się wyspowiadać.
Gdy radość i humor Twój nagle gaśnie,
zamów „krótkiego” on lekarstwem na chandrę właśnie.
Według woli, Drogi nasz Kliencie
obsłużymy Cię w każdym momencie!

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2013 Gościniec nad strumykiem